Skip to main content

Event Category

Wydarzenie

Article available in the folowing languages:

"Warsztaty nt . formalnych metod i zautomatyzowanej inżynierii oprogramowania na potrzeby przetwarzania w chmurze", Fukuoka, Japonia

W dniach 4 - 7 września 2012 r. w Fukuoce, Japonia odbędzie się wydarzenie pt. "Warsztaty nt . formalnych metod i zautomatyzowanej inżynierii oprogramowania na potrzeby przetwarzania w chmurze" (Workshop on formal methods and automated software engineering for cloud computing)...

30 Czerwca 2012 - 30 Czerwca 2012
Japonia

W dniach 4 - 7 września 2012 r. w Fukuoce, Japonia odbędzie się wydarzenie pt. "Warsztaty nt . formalnych metod i zautomatyzowanej inżynierii oprogramowania na potrzeby przetwarzania w chmurze" (Workshop on formal methods and automated software engineering for cloud computing).

Wraz z rozwojem aplikacji mobilnych i internetowych, przetwarzanie w chmurze zyskuje na znaczeniu. Coraz więcej danych trafia do chmury. Dlatego niezwykle istotne jest stworzenie niezawodnych i bezpiecznych środowisk chmur.

Przetwarzanie w chmurze to zastosowanie techniki komputerowej bardziej jako usługi niż produktu, w ramach której zapewniane są komputerom i innym urządzeniom wspólne zasoby, oprogramowanie i informacje za pośrednictwem sieci.

Jednym z obiecujących obszarów badań jest oparta na serwisach internetowych kompozycja oprogramowania w ramach przetwarzania w chmurze. Weryfikacja kompozycji takich serwisów internetowych stanowi kluczowy komponent i może przyjąć kilka form.

Warsztaty posłużą za forum do dyskusji na temat badań, które poświęcone są formalnej weryfikacji i zautomatyzowanej inżynierii oprogramowania wszystkich aspektów przetwarzania w chmurze.

Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach współpracy sześciu uczelni europejskich i japońskich (Uniwersytet w Turynie (Włochy), Uniwersytet Paris East - Créteil (Francja), Uniwersytet Technologiczny Kochi (Japonia), Uniwersytet w Orleanie (Francja), Uniwersytet w Leicester (Wlk. Brytania) oraz francuskiej Komisji Energii Alternatywnych i Energii Atomowej.Więcej informacji: http://traclifo.univ-orleans.fr/PaPDAS/wiki/ForMASECC2012