Skip to main content

Event Category

Wydarzenie

Article available in the folowing languages:

"Zimne i ultrazimne molekuły", Obergurgl, Austria

W dniach 18 - 23 listopada 2012 r. w Obergurgl, Austria, odbędzie się wydarzenie pt. "Zimne i ultrazimne molekuły" (Cold and ultracold molecules).

W ciągu ostatnich 15 lat poczynione zostały spektakularne postępy w kontrolowaniu układów kwantowych złożonych z elementów atomo...

18 Listopada 2012 - 18 Listopada 2012
Austria

W dniach 18 - 23 listopada 2012 r. w Obergurgl, Austria, odbędzie się wydarzenie pt. "Zimne i ultrazimne molekuły" (Cold and ultracold molecules).

W ciągu ostatnich 15 lat poczynione zostały spektakularne postępy w kontrolowaniu układów kwantowych złożonych z elementów atomowych. To zrewolucjonizowało tradycyjną fizykę atomową, molekularną i optyczną, otwierając tak różnorodne obszary jak spektroskopia precyzyjna, informacja kwantowa, kwantowe układy wielociałowe i fizykę materii skondensowanej.

Wyzwanie stanowi obecnie osiągnięcie tego samego poziomu kontroli w układach molekularnych. Problemy, którymi zajmuje się owa nowo powstająca, wysoce interdyscyplinarna dziedzina, rozciągają się od wytwarzania zimnych i ultrazimnych molekuł po ich zastosowanie w spektroskopii precyzyjnej, fizyce kwantowej niewielu i wielu ciał, fizyce chemicznej i chemii kwantowej.

Wydarzenie zgromadzi naukowców z rozmaitych dziedzin, aby wypracować nowe pomysły i podejścia do wytwarzania zimnych i ultrazimnych gazów molekularnych oraz w celu identyfikacji nowych kierunków badawczych i zastosowań dla tych nowych układów.Więcej informacji: http://www.esf.org/index.php?id=9144