Skip to main content
Przejdź do strony domowej Komisji Europejskiej (odnośnik otworzy się w nowym oknie)
polski polski
CORDIS - Wyniki badań wspieranych przez UE
CORDIS

Event category

Zawartość zarchiwizowana w dniu 2022-07-14

Article available in the following languages:

Druga międzynarodowa konferencja nt. wody i społeczeństwa, New Forest, Wlk. Brytania

W dniach 4 - 6 września 2013 r. w New Forest, Wlk. Brytania, odbędzie się Druga międzynarodowa konferencja nt. wody i społeczeństwa (Second International Conference on Water and Society).

Woda ma kluczowe znaczenie dla podtrzymywania życia i umożliwiania rozkwitu cywilizacji...

4 Września 2013 - 4 Września 2013
Zjednoczone Królestwo
W dniach 4 - 6 września 2013 r. w New Forest, Wlk. Brytania, odbędzie się Druga międzynarodowa konferencja nt. wody i społeczeństwa (Second International Conference on Water and Society).

Woda ma kluczowe znaczenie dla podtrzymywania życia i umożliwiania rozkwitu cywilizacji. Zapewnienie jakości, ilości i zrównoważonych dostaw wody wymaga globalnej współpracy i wsparcia finansowego. Prócz tego, że jest niezbędna dla naszego przetrwania, woda ma również kluczowe znaczenie w wielu branżach i gałęziach działalności gospodarczej.

W Europie starzejąca się infrastruktura systemów i urządzeń wodociągowych stwarza problemy, doprowadzając do ograniczeń w dostępie do czystej i przystępnej cenowo wody. Zanieczyszczenie również stało się poważnym kłopotem. W wielu starszych i większych miastach na świecie, zawalenia kanałów ściekowych zdarzają się raz po raz, a znaczne ilości uzdatnionej wody są tracone przez przecieki. Woda pobierana z formacji wodonośnych i studni zaczyna wysychać i nieustannie poszukuje się nowych lokalizacji. Na niektórych obszarach, na których następuje wzrost populacji, odsalanie - uznawane kiedyś za zbyt kosztowne - jest postrzegane obecnie jako realna opcja zaspokajania prognozowanego zapotrzebowania na wodę.

Wydarzenie zgromadzi różnych interesariuszy w celu omówienia znaczenia wody oraz jej wykorzystywania i eksploatacji przez społeczeństwo. Konferencja ma wypełnić lukę między szerokim spektrum nauk społecznych i dyscyplin, takich jak biologia, nauki środowiskowe i nauki o zdrowiu, gdyż wszystkie one mają coś istotnego do powiedzenia na temat wody.Więcej informacji:
http://www.wessex.ac.uk/13-conferences/water-and-society-2013.html(odnośnik otworzy się w nowym oknie)
Moja broszura 0 0