European Commission logo
polski polski
CORDIS - Wyniki badań wspieranych przez UE
CORDIS

Event category

Wydarzenie
Zawartość zarchiwizowana w dniu 2022-07-01

Article available in the following languages:

Konferencja EuroHPC Summit Week (EHPCSW) 2020

W dniach 23-27 marca 2020 roku w Porto (Portugalia) odbędzie się konferencja EuroHPC Summit Week, współorganizowana przez współfinansowane ze środków Unii Europejskiej projekty EXDCI-2 i PRACE-6IP.

Gospodarka cyfrowa icon Gospodarka cyfrowa
23 Marca 2020 - 27 Marca 2020
Porto, Portugalia
Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Europejską Platformą Technologiczną na rzecz Wysokowydajnych Systemów Obliczeniowych (ETP4HPC), przy wsparciu Wspólnego Przedsięwzięcia w dziedzinie Europejskich Obliczeń Wielkiej Skali (EuroHPC JU). Wydarzenie EHPCSW 2020 zgromadzi głównych europejskich interesariuszy w dziedzinie wysokowydajnych systemów obliczeniowych, począwszy od dostawców technologii i infrastruktury po naukowców i użytkowników przemysłowych. Konferencja obejmie sesje plenarne i sesje równoległe. Będzie także okazją do nawiązania kontaktów.

Podczas wydarzenia partnerstwo na rzecz zaawansowanych technologii obliczeniowych w Europie (PRACE) zorganizuje również siódmą edycję konferencji naukowo-przemysłowej PRACEdays20. Spotkają się na niej eksperci ze świata akademickiego i przemysłowego, aby przedstawić swoje postępy w dziedzinie nauki i inżynierii z wykorzystaniem wysokowydajnych systemów obliczeniowych.

Więcej informacji:
strona internetowa wydarzenia