Skip to main content

Event Category

Wydarzenie

Article available in the folowing languages:

Forum rozwiązań i systemów ułatwiających aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie, Eindhoven, Holandia

W dniach 24 - 27 września 2012 r. w Eindhoven, Holandia, odbędzie się "Forum rozwiązań i systemów ułatwiających aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie".

Populacja europejska szybko się starzeje. W latach 2010 - 2030 liczba osób w wieku 65 - 80 lat osiągnie niemal 40%, stawi...

24 Września 2012 - 24 Września 2012
Niderlandy

W dniach 24 - 27 września 2012 r. w Eindhoven, Holandia, odbędzie się "Forum rozwiązań i systemów ułatwiających aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie".

Populacja europejska szybko się starzeje. W latach 2010 - 2030 liczba osób w wieku 65 - 80 lat osiągnie niemal 40%, stawiając wyzwania przed społeczeństwem i gospodarką Europy. Technologie informacyjne i komunikacyjne (TIK) mogą pomóc osobom starszym w podniesieniu jakości życia, zachowaniu lepszego zdrowia, dłuższym funkcjonowaniu w sposób niezależny i zachowaniu aktywności w pracy czy społeczeństwie.

Organizatorem wydarzenia jest Wspólny program dot. rozwiązań i systemów ułatwiających aktywne funkcjonowanie w społeczeństwie (AAL JP). Program AAL JP jest współfinansowany przez państwa członkowskie Unii Europejskiej i organizacje prywatne. Wspólny program ma na celu nie tylko sprostanie wyzwaniom, ale również wykorzystanie możliwości, jakie zmiany demograficzne stwarzają dla obywateli UE, systemów opieki społecznej i zdrowotnej, sektora przemysłowego i europejskiego rynku.Więcej informacji: http://www.aalforum.eu/