Skip to main content
European Commission logo print header

Event category

Wydarzenie
Zawartość zarchiwizowana w dniu 2022-07-14

Article available in the following languages:

Siódmy bałtycki kongres neurologiczny, Tartu, Estonia

W dniach 9 - 12 maja 2012 r. w Tartu, Estonia, odbędzie się Siódmy bałtycki kongres neurologiczny (Seventh Baltic Congress of Neurology).

Neurologia to specjalizacja medyczna zajmująca się zaburzeniami układu nerwowego. Postępy w tej dziedzinie osłabły ze względu na relatywn...

9 Maja 2012 - 9 Maja 2012
Estonia
W dniach 9 - 12 maja 2012 r. w Tartu, Estonia, odbędzie się Siódmy bałtycki kongres neurologiczny (Seventh Baltic Congress of Neurology).

Neurologia to specjalizacja medyczna zajmująca się zaburzeniami układu nerwowego. Postępy w tej dziedzinie osłabły ze względu na relatywnie mrówcze tempo badań nad formą i funkcją układu nerwowego. Zwłaszcza mózg i rdzeń kręgowy są niedostępne do bezpośredniego badania. Niemniej postępy w medycynie przekładają się na coraz większą liczbę nowych odkryć.

Wydarzenie zgromadzi naukowców i zawodowych neurologów, aby omawiać badania kliniczne we wszystkich obszarach neurologii. Przykładowe tematy sesji:
- choroby naczyniowe mózgu;
- epilepsja;
- zaburzenia ruchowe;
- stwardnienie rozsiane;
- neurochirurgia;
- opieka pielęgniarska w neurologii;
- ból;
- szkolenia z zakresu neurofizjologii, neuroradiologii i neurosonologii.Więcej informacji: http://www.balcone2012.ee/balcone-2012/