Skip to main content
European Commission logo print header

Event category

Wydarzenie

Article available in the following languages:

"Sztuczna inteligencja w Internecie", Saarbrücken, Niemcy

W dniu 24 września 2012 r. w Saarbrücken, Niemcy, odbędą się warsztaty pt. "Sztuczna inteligencja w Internecie" (Artificial intelligence on the web).

Internet stał się nieocenionym zasobem w badaniach naukowych, uczeniu się, handlu, utrzymywaniu kontaktów towarzyskich, komun...

24 Września 2012 - 24 Września 2012
Niemcy
W dniu 24 września 2012 r. w Saarbrücken, Niemcy, odbędą się warsztaty pt. "Sztuczna inteligencja w Internecie" (Artificial intelligence on the web).

Internet stał się nieocenionym zasobem w badaniach naukowych, uczeniu się, handlu, utrzymywaniu kontaktów towarzyskich, komunikacji i rozrywce. Nadal jednak pełne wykorzystanie wiedzy dostępnej w Internecie stanowi wyzwanie. Wynika to z heterogenicznego charakteru tej sieci, jej zdecentralizowanej struktury i dużej skali.

Te charakterystyczne cechy Internetu stwarzają sposobność dla metod sztucznej inteligencji, które mogą pomóc w zwiększeniu dostępności wiedzy dla ludzi i maszyn poprzez przechwytywanie, prezentowanie i wykorzystywanie semantyki informacji.

Wydarzenie poświęcone będzie pracom nad odpowiednimi metodami i ich zastosowaniem do danych internetowych. Przykładowe tematy:
- logika i wnioskowanie;
- rozproszone rozwiązywanie problemów;
- ekstrakcja informacji;
- przeszukiwanie tekstów;
- uczenie maszynowe;
- metody probabilistyczne;
- rozproszone wnioskowanie logiczne;
- statystyczne uczenie relacyjne;
- przetwarzanie języków naturalnych oparte na ontologii;
- wnioskowanie przybliżone z logiką opisową.Więcej informacji: http://aiw2012.west.uni-koblenz.de/