European Commission logo
polski polski
CORDIS - Wyniki badań wspieranych przez UE
CORDIS

Event category

Wydarzenie
Zawartość zarchiwizowana w dniu 2022-07-14

Article available in the following languages:

"Międzynarodowa konferencja młodych naukowców specjalizujących się w językach i kulturach Rejonu Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu", Madryt, Hiszpania

W dniach 22 - 23 listopada 2012 r. w Madrycie, Hiszpania, odbędzie się wydarzenie pt. "Międzynarodowa konferencja młodych naukowców specjalizujących się w językach i kulturach Rejonu Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu" (International conference of junior researchers in Med...

22 Listopada 2012 - 22 Listopada 2012
Hiszpania
W dniach 22 - 23 listopada 2012 r. w Madrycie, Hiszpania, odbędzie się wydarzenie pt. "Międzynarodowa konferencja młodych naukowców specjalizujących się w językach i kulturach Rejonu Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu" (International conference of junior researchers in Mediterranean and Near Eastern languages and cultures).

Wydarzenie ma pomóc w stworzeniu interdyscyplinarnych ram do dyskusji i refleksji z naciskiem na badania pisemnych i ustnych dzieł, które powstały na obszarach przylegających do Morza Śródziemnego.

Forum poświęcone będzie zróżnicowanym podejściom metodologicznym, jakie znajdują zastosowanie w humanistycznych badaniach naukowych. Przewidziano następujące tematy:
- badania filologiczne: lingwistyka, krytyka tekstu, analiza literacka;
- badania nad mediami materialnymi;
- źródła pośrednie lub literackie (palaeografia, przekaz i tłumaczenie);
- źródła bezpośrednie lub dokumentacyjne (papirologia i epigrafika);
- historia społeczna i kulturowa;
- przekaz i ewolucja myśli;
- budowa i kryzys tożsamości.Więcej informacji: http://www.congresos.cchs.csic.es/mediterraneos/en/callforpapers