Skip to main content
European Commission logo print header

Event category

Wydarzenie

Article available in the following languages:

Czwarty kongres chemiczny EUCheMS, Praga, Czechy

W dniach 26 - 30 sierpnia 2012 r. w Pradze, Czechy, odbędzie się Czwarty kongres chemiczny EUCheMS (Fourth EUCheMS Chemistry Congress).

Chemia to nauka o materii, zwłaszcza jej reakcjach chemiczny, ale również o jej składzie, strukturze i właściwościach. Czasami nazywana jes...

26 Sierpnia 2012 - 26 Sierpnia 2012
Czechy
W dniach 26 - 30 sierpnia 2012 r. w Pradze, Czechy, odbędzie się Czwarty kongres chemiczny EUCheMS (Fourth EUCheMS Chemistry Congress).

Chemia to nauka o materii, zwłaszcza jej reakcjach chemiczny, ale również o jej składzie, strukturze i właściwościach. Czasami nazywana jest "nauką centralną", ponieważ wiąże fizykę z innymi naukami przyrodniczymi, takimi jak geologia i biologia, będąc jednocześnie gałęzią nauk fizycznych, odrębną od fizyki. Chemia stanowi znaczący element życia codziennego, bowiem znaleźć ją można w spożywanej przez nas żywności, powietrzu, którym oddychamy i dosłownie w każdym przedmiocie, którego dotykamy.

Wydarzenie zgromadzi naukowców i rozmaite grupy zawodowe zainteresowane tą nauką w celu przedyskutowania najnowszych prac badawczych i osiągnięć przełomowych w tej dziedzinie.Więcej informacji: http://www.euchems-prague2012.cz