Skip to main content
European Commission logo print header

Event category

Wydarzenie
Zawartość zarchiwizowana w dniu 2022-07-14

Article available in the following languages:

"Zapalenie i miażdżyca tętnic", Monachium, Niemcy

W dniach 20 - 21 września 2012 r. w Monachium, Niemcy, odbędzie się wydarzenie pt. "Zapalenie i miażdżyca tętnic" (Inflammation and atherosclerosis).

Miażdżyca tętnic, która powoduje twardnienie naczyń krwionośnych i zwężanie się ich światła, ma dosyć złą prasę i to nie bez ...

7 Września 2012 - 7 Września 2012
Niemcy
W dniach 20 - 21 września 2012 r. w Monachium, Niemcy, odbędzie się wydarzenie pt. "Zapalenie i miażdżyca tętnic" (Inflammation and atherosclerosis).

Miażdżyca tętnic, która powoduje twardnienie naczyń krwionośnych i zwężanie się ich światła, ma dosyć złą prasę i to nie bez powodu. Ten postępujący proces niepostrzeżenie i pomału blokuje tętnice, zagrażając przepływowi krwi. Miażdżyca tętnic jest zazwyczaj powodem zawałów serca, udarów i choroby naczyń obwodowych. Jako przewlekła choroba zapalna ściany tętniczej, miażdżyca tętnic jest jedną z głównych przyczyn zgonów i chorobowości na świecie.

Wydarzenie położy nacisk na mechanizmy molekularne zaburzające równowagę hemostazy naczyniowej, akumulacji lipidów, reakcji immunologicznych i ich klirensu w czasie aterogenezy. Przedmiotem dyskusji będą wyniki najnowszych obserwacji, łączące ze sobą warianty genetyczne, lipidy i zapalenie, a także spostrzeżenia dotyczące roli podzestawów komórek zapalnych, ich mediatorów i mechanizmów sygnałowych w postępie procesu miażdżycowego. Omówione zostaną także nowe opcje terapeutyczne, których celem jest zaburzenie tych mechanizmów, w tym terapia oparta na peptydach i microRNA.Więcej informacji: http://www.abcam.com/index.html?pageconfig=resource&rid=14668