Skip to main content
European Commission logo print header

Event category

Wydarzenie

Article available in the following languages:

Czwarte warsztaty nt. mediatorów lipidowych, Paryż, Francja

W dniach 27 - 28 września 2012 r. w Paryżu, Francja, odbędą się Czwarte warsztaty nt. mediatorów lipidowych (Fourth European Workshop on Lipid Mediators).

Mediatory lipidowe to przekaźniki chemiczne, uwalniane w reakcji na uszkodzenie tkanki. Kiedy najeźdźca wyrządzający szk...

28 Września 2012 - 28 Września 2012
Francja
W dniach 27 - 28 września 2012 r. w Paryżu, Francja, odbędą się Czwarte warsztaty nt. mediatorów lipidowych (Fourth European Workshop on Lipid Mediators).

Mediatory lipidowe to przekaźniki chemiczne, uwalniane w reakcji na uszkodzenie tkanki. Kiedy najeźdźca wyrządzający szkody, taki jak bakterie, wniknie do organizmu, uwalniane są mediatory lipidowe, aby pomóc w pobudzaniu komórek zaangażowanych w reakcję immunologiczną, podczas gdy inne pomagają "wyłączyć" reakcję immunologiczną, kiedy nie jest już potrzebna. Wyniki ostatnich badań sugerują, że mediatory lipidowe, zwłaszcza prostaglandyny (PG), leukotrieny i lipoksyny, odgrywają zasadniczą rolę na różnych etapach zapalenia. Zapalenie powstaje, kiedy leukocyty zapełniają miejsce uszkodzenia w organizmie. Wzrost liczby leukocytów zwalczających substancje wywołujące chorobę i/lub leczących organizm, powoduje obrzmienie.

Warsztaty posłużą za forum dla naukowców w celu wymienienia się najnowszą wiedzą z dziedziny biochemii, biologii molekularnej i fizjologii lipidów jako molekuł sygnałowych. Przedmiotem dyskusji będzie ich rola w zapaleniu i różnych schorzeniach.Więcej informacji: http://workshop-lipid.eu/