"Podziemne synergie z fizyką astrocząstek - interdyscyplinarne badania w znajdujących się głęboko pod ziemią obiektach naukowych na świecie", Durham, Wlk. Brytania
Rozwój fizyki astrocząstek przełożył się na powstawanie małych, ale coraz liczniejszych obiektów naukowych usytuowanych głęboko pod ziemią w Europie i na świecie. Wynika to głównie z potrzeby tej nauki, by zyskać osłonę przed interferencją promieni kosmicznych. W ostatnich latach te specjalistyczne obiekty stały się przedmiotem zainteresowania innych dziedzin nauki, takich jak nauki o Ziemi i środowisku, geologia, geofizyka, klimatologia, biologia i astrobiologia.
Warsztaty zgromadzą naukowców w celu omówienia synergii między podziemną siecią obiektów fizyki astrocząstek a możliwościami, jakie one oferują. Celem będzie podkreślenie i zidentyfikowanie synergii podziemnej nauki oraz omówienie wyzwań naukowych, administracyjnych i finansowych, z jakimi borykają się interdyscyplinarni naukowcy, którzy starają się nawiązać współpracę między sobą i z samą branżą.Więcej informacji:
http://indico.cern.ch/conferenceDisplay.py?confId=199223(odnośnik otworzy się w nowym oknie)