Skip to main content

Event Category

Wydarzenie

Article available in the folowing languages:

Nauka o neutronach – Seminarium mizrahijskie

W dniach 1-4 marca 2020 roku w Ein Gedi (Izrael) odbędzie się seminarium organizowane w ramach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej projektów BrightnESS-2 oraz FILL2030.

Badania podstawowe
1 Marca 2020 - 4 Marca 2020
Ein Gedi, Izrael

Pomimo tego, że izraelscy badacze cieszą się doskonałą reputacją ze względu na korzystanie z techniki rozpraszania promieniowania rentgenowskiego (wysoce komplementarnej wobec rozpraszania neutronów) w synchrotronachna całym świecie, wykorzystanie neutronów przez izraelskie środowisko badawcze jest znacznie bardziej ograniczone. Głównym celem tego seminarium jest promowanie wiedzy, zwiększanie świadomości oraz propagowanie możliwości dotyczących nauki o neutronach wśród izraelskiej społeczności akademickiej, a także promowanie innowacyjnych badań multidyscyplinarnych skoncentrowanych na neutronach. Spotkanie będzie zatem otwarte dla wszystkich izraelskich instytucji.

Organizatorzy zachęcają do udziału magistrantów, doktorantów i wykładowców zajmujących się różnymi dziedzinami (m.in. magnetyzmem, fizyką, biologią, miękką materią skondensowaną itp.). Seminarium da młodym naukowcom i studentom możliwość dowiedzenia się, jak mogą wykorzystywać neutrony do badania struktury i dynamiki szerokiej gamy materiałów.

Więcej informacji:
strona internetowa wydarzenia