Skip to main content

Event Category

Wydarzenie

Article available in the folowing languages:

"W kierunku zrównoważonego, proekologicznego społeczeństwa - harmonizacja naukowych, kulturalnych i społecznych planów działań na rzecz społeczeństwa bio-innowacji", Amsterdam, Holandia

W dniach 6 - 7 grudnia 2012 r. w Amsterdamie, Holandia, odbędzie się konferencja pt. "W kierunku zrównoważonego, proekologicznego społeczeństwa - harmonizacja naukowych, kulturalnych i społecznych planów działań na rzecz społeczeństwa bio-innowacji" (Towards a sustainable bio-...

6 Grudnia 2012 - 6 Grudnia 2012
Niderlandy

W dniach 6 - 7 grudnia 2012 r. w Amsterdamie, Holandia, odbędzie się konferencja pt. "W kierunku zrównoważonego, proekologicznego społeczeństwa - harmonizacja naukowych, kulturalnych i społecznych planów działań na rzecz społeczeństwa bio-innowacji" (Towards a sustainable bio-based society: aligning scientific, cultural and societal agendas for bio-innovation society).

Prawdopodobnie jedno z najważniejszych wyzwań naszych czasów, budowa zrównoważonej, ekologicznej gospodarki, bywa często określane jako druga rewolucja przemysłowa i niesie ze sobą wiele szans, jak i obaw. Naukowe, polityczne i przemysłowe programy działań dostosowuje się do tych wyzwań i możliwości, przy czym szczególną uwagę poświęca się nowym ekologicznym gospodarkom i branżom, które mają na celu wytwarzanie bardziej zrównoważonych form energii, żywności i materiałów odnawialnych.

W konferencji wezmą udział specjaliści ze świata nauki, przemysłu i polityki, zajmujący się naukami przyrodniczymi, społecznymi i humanistycznymi. Uczestnicy będą dyskutować nad wspólnym planem działań badawczych, a debata ta będzie wstępem do serii konferencji EFS poświęconych tym zagadnieniom.Więcej informacji:
http://www.esf.org/activities/esf-conferences/details/2012/confdetail424/preliminary-programme.html