Opis projektu
Robotyczne ramiona z wizją trójwymiarową pomogą w zbiorze pomidorów
Pomidory są bardzo popularną rośliną chętnie uprawianą w szklarniach, mimo że jest to skomplikowany proces wymagający codziennej uwagi, nie wspominając o tym, że zbiory są również bardzo pracochłonne. W związku z tym w ramach finansowanego przez UE projektu GRoW zostanie opracowany system robotyczny zdolny do zbierania pomidorów, który nie będzie powodował uszkodzeń owoców, takich jak obicia, nacięcia i otarcia. Do jego stworzenia wykorzystany zostanie zaawansowany trójwymiarowy system wizyjny, zdolny do „wypatrzenia” dojrzałych owoców wśród liści i łodyg. Ponadto dzięki wielu wysuwanym ramionom robotycznym zbiory będą szybsze, a dotykowe terminale zapobiegną uszkodzeniom i utracie owoców. Pozwoli to na opłacalny zbiór pomidorów przez cały rok, bez strachu o to, że zabraknie chętnych rąk do pracy. W efekcie tempo zbiorów będzie większe, ale nie wzrosną koszty pracy.
Cel
The objective of the project is to demonstrate technological and business viability of the robotic harvesting applied in greenhouse farming of tomatoes.
To date no commercial product for automated operations on tomatoes is available because of complex R&D that a producer has to face for developing a device capable to handle this extremely damageable fruit.
Metomotion has found solutions to all the challenging technical steps, thereby allowing profitable harvesting of tomatoes and making it possible to growers to harvest the fruits throughout the year and not being exposed to labor shortage.
By doing so, the harvest speed is doubled and the labor costs are halved.
Moreover, our GRoW (Greenhouse Robotic Worker) will alleviate agricultural employees from back breaking work, permitting them to switch to more elevated tasks.
In the context of the Precision Farming approach, automation in the agricultural sector is particularly solicited and MetoMotion is offering a product capable to satisfy the most compelling needs of the growers.
The core innovations brought by MetoMotion consist of:
- Advanced 3D vision system to clearly identify ripe fruits among leaves and stems
- Extensible multiple robotic arms to increase harvest speed
- Touch sensitive terminals to avoid damage and loos of fruits
- Fully autonomous vehicle hosting embedding a box for the automated packing of collected fruits
First interactions with users have shown great interest toward GRoW product.
Within Phase 1 project, we will further explore the customer base to provide a comprehensive estimation of commercial potential relevant to GRoW.
To date, on extremely precautionary basis, we forecast MetoMotion’s production capacity of about 200 robots/year, generating revenues of about € 30 mln in 3 years of operation. This figure may be substantially reviewed in the course of the Phase 1 project.
Dziedzina nauki (EuroSciVoc)
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
- inżynieria i technologiaprzemysł maszynowyinżynieria pojazdówinżynieria motoryzacyjnapojazd autonomiczny
- nauki rolniczerolnictwo, leśnictwo i rybołówstworolnictwoogrodnictwosadownictwo
- nauki przyrodniczeinformatykasztuczna inteligencjarozpoznawanie obrazów
- nauki rolniczerolnictwo, leśnictwo i rybołówstworolnictwoogrodnictwouprawa warzyw
- inżynieria i technologiainżynieria elektryczna, inżynieria elektroniczna, inżynieria informatycznainżynieria elektronicznarobotyka
Aby użyć tej funkcji, musisz się zalogować lub zarejestrować
Program(-y)
Temat(-y)
Zaproszenie do składania wniosków
Zobacz inne projekty w ramach tego zaproszeniaSzczegółowe działanie
H2020-SMEInst-2018-2020-1
System finansowania
SME-1 - SME instrument phase 1Koordynator
2161401 KARMIEL
Izrael
Organizacja określiła się jako MŚP (firma z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) w czasie podpisania umowy o grant.