Skip to main content
Przejdź do strony domowej Komisji Europejskiej (odnośnik otworzy się w nowym oknie)
polski pl
CORDIS - Wyniki badań wspieranych przez UE
CORDIS

Mechanisms of dynamic localization of the bacterial Type 6 secretion system assembly

CORDIS oferuje możliwość skorzystania z odnośników do publicznie dostępnych publikacji i rezultatów projektów realizowanych w ramach programów ramowych HORYZONT.

Odnośniki do rezultatów i publikacji związanych z poszczególnymi projektami 7PR, a także odnośniki do niektórych konkretnych kategorii wyników, takich jak zbiory danych i oprogramowanie, są dynamicznie pobierane z systemu OpenAIRE .

Publikacje

<i>Pseudomonas aeruginosa</i> assembles H1-T6SS in response to physical and chemical damage of the outer membrane (odnośnik otworzy się w nowym oknie)

Autorzy: Mitchell Brüderlin, Maxim Kolesnikov, Florian Röthlin, Roderick Y. H. Lim, Marek Basler
Opublikowane w: Science Advances, Numer 11, 2025, ISSN 2375-2548
Wydawca: American Association for the Advancement of Science (AAAS)
DOI: 10.1126/sciadv.adr1713

Lipopolysaccharide integrity primes bacterial sensitivity to a cell wall-degrading intermicrobial toxin (odnośnik otworzy się w nowym oknie)

Autorzy: Kristine L Trotta; Beth M Hayes; Johannes P Schneider; Jing Wang; Horia Todor; Patrick Rockefeller Grimes; Ziyi Zhao; William L Hatleberg; Melanie R Silvis; Rachel Kim; Byoung Mo Koo; Marek Basler; Seemay Chou
Opublikowane w: PLOS Pathogens, 2023, ISSN 1553-7366
Wydawca: Public Library of Science
DOI: 10.1371/journal.ppat.1011454

Subcellular localization of Type VI secretion system assembly in response to cell–cell contact (odnośnik otworzy się w nowym oknie)

Autorzy: Lin Lin; Raffaella Capozzoli; Alexia Ferrand; Miro Plum; Andrea Vettiger; Marek Basler
Opublikowane w: The EMBO Journal, 2022, ISSN 0261-4189
Wydawca: Nature Publishing Group
DOI: 10.15252/embj.2021108595

Burkholderia thailandensis uses a type VI secretion system to lyse protrusions without triggering host cell responses (odnośnik otworzy się w nowym oknie)

Autorzy: Miro Thorsten Wilhelm Plum, Hoi Ching Cheung, Patricia Reist Iscar, Yahua Chen, Yunn-Hwen Gan, Marek Basler
Opublikowane w: Cell Host &amp; Microbe, Numer 32, 2024, Strona(/y) 676-692.e5, ISSN 1931-3128
Wydawca: Cell Press
DOI: 10.1016/j.chom.2024.03.013

Initiation of H1-T6SS dueling between <i>Pseudomonas aeruginosa</i> (odnośnik otworzy się w nowym oknie)

Autorzy: M. George, S. Narayanan, A. Tejada-Arranz, A. Plack, M. Basler
Opublikowane w: mBio, Numer 15, 2024, ISSN 2150-7511
Wydawca: American Society for Microbiology
DOI: 10.1128/mbio.00355-24

Wyszukiwanie danych OpenAIRE...

Podczas wyszukiwania danych OpenAIRE wystąpił błąd

Brak wyników

Moja broszura 0 0