Skip to main content

Event Category

Wydarzenie

Article available in the folowing languages:

Konferencja nt. nauczania i szkolenia z zastosowaniem nowoczesnych technologii, Berlin, Niemcy

W dniach od 3 do 5 grudnia w Berlinie, Niemcy, odbędzie się 14. międzynarodowa konferencja nt. nauczania i szkolenia z zastosowaniem nowoczesnych technologii, ONLINE EDUCA BERLIN 2008.

W ciągu trzydniowej konferencji pedagodzy i szkoleniowcy z całego świata omawiać będą tema...

3 Grudnia 2008 - 3 Grudnia 2008
Niemcy

W dniach od 3 do 5 grudnia w Berlinie, Niemcy, odbędzie się 14. międzynarodowa konferencja nt. nauczania i szkolenia z zastosowaniem nowoczesnych technologii, ONLINE EDUCA BERLIN 2008.

W ciągu trzydniowej konferencji pedagodzy i szkoleniowcy z całego świata omawiać będą tematy związane z edukacją na szczeblu regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Mobilne nauczanie, ogólnodostępne zasoby edukacyjne, aplikacje Web 2.0 oraz gry i filmy edukacyjne, to także tematy tegorocznego spotkania.

Obejmująca sesje plenarne, warsztaty, seminaria i spotkania, konferencja EDUCA poświęcona będzie następującemu pytaniu: Czy dzisiejsza dydaktyka odejdzie wkrótce do lamusa? Specjaliści od nauczania na całym świecie z obawą spoglądają na to, co dzieje się w dzisiejszych klasach, kiedy nowa generacja technicznie zorientowanych studentów - tzw. "Generacja Y" - wkracza do uczelni wyższych i firmowych centrów szkoleniowych.

Podczas konferencji, Generacja Y będzie jednym z centralnych tematów prezentowanych przykładów badań i najlepszych praktyk w uczelniach, szkołach i centrach szkoleniowych. Ponadto przedstawione zostaną wyniki projektu "Nauczanie 2.0 w Europie". W ramach tego międzynarodowego projektu badawczego, prowadzonego przez Instytut Perspektywicznych Studiów Technologicznych (IPTS) we Wspólnym Centrum Badawczym (WCB) Komisji Europejskiej, analizuje się wpływ trendów Web 2.0 na dziedzinę nauczania i edukacji w Europie.Więcej informacji:
http://www.online-educa.com/