Siódme międzynarodowe warsztaty nt. formalnych aspektów oprogramowania komponentowego, Guimaräes, Portugalia
Wydarzenie skupi się na sposobie, w jaki formalne metody mogą lub powinny zostać wykorzystane do zapewnienia sukcesu przy opracowywaniu oprogramowania bazującego na komponentach. Programowanie komponentowe pojawiło się jako obiecujący paradygmat radzenia sobie z nieustannie rosnącą złożonością aktualnych rozwiązań programistycznych. Wprowadza również solidne zasady konstruowania i produkowania oprogramowania. Niemniej wiele w teorii i praktyce programowania komponentowego nadal pozostaje do rozwiązania wiele zagadnień koncepcyjnych i technologicznych.
Formalne metody specyfikacji, opracowywania i weryfikacji systemów programistycznych i sprzętowych opierają się na technikach matematycznych. Okazały się one również niezwykle przydatne w zapewnieniu formalnych podstaw oprogramowania komponentowego, jak również w rozwiązaniu trudnych problemów dotyczących modeli matematycznych dla komponentów, kompozycji i adaptacji czy rygorystycznych podejść do weryfikacji, wdrażania, testowania i certyfikacji.
W warsztatach mają wziąć udział naukowcy i praktycy zajmujący się oprogramowaniem komponentowym i metodami formalnymi, aby pomóc w głębszemu poznaniu paradygmatu konstruowania oprogramowania komponentowego i jego zastosowań.Więcej informacji:
http://www3.di.uminho.pt/facs2010/(odnośnik otworzy się w nowym oknie)