Skip to main content
Przejdź do strony domowej Komisji Europejskiej (odnośnik otworzy się w nowym oknie)
polski polski
CORDIS - Wyniki badań wspieranych przez UE
CORDIS

Event category

Zawartość zarchiwizowana w dniu 2022-07-14

Article available in the following languages:

Modele lasów na potrzeby badań i wspomagania procesów decyzyjnych w zakresie zrównoważonej gospodarki leśnej, Kaprun, Austria

W dniach 9 - 13 maja 2011 r. w Kaprun, Austria, odbędzie się letni kurs pt. "Modele lasów na potrzeby badań i wspomagania procesów decyzyjnych w zakresie zrównoważonej gospodarki leśnej".

Modele rozwoju lasów to ważne narzędzia w analizie i poznawaniu kluczowych procesów eko...

9 Maja 2011 - 9 Maja 2011
Austria
W dniach 9 - 13 maja 2011 r. w Kaprun, Austria, odbędzie się letni kurs pt. "Modele lasów na potrzeby badań i wspomagania procesów decyzyjnych w zakresie zrównoważonej gospodarki leśnej".

Modele rozwoju lasów to ważne narzędzia w analizie i poznawaniu kluczowych procesów ekosystemowych. Wspomagają one również podejmowanie decyzji i budowanie polityki leśnej.

Zrównoważona gospodarka leśna wymaga szczegółowych danych na temat wzrostu drzew i dynamiki lasu, w tym rozwoju strukturalnego, wskaźników bioróżnorodności oraz skutków zaburzeń. Znajduje to odzwierciedlenie w rosnącym nacisku w całej Europie na bardziej szczegółowe, wielofunkcyjne modele wzrostu potrafiące prognozować wzrost lasu, wyjaśnić zmiany w warunkach wzrostu, określić zagrożenia i potrzeby społeczne oraz w sposób wyraźny ująć gospodarkę leśną i jej rolę w zrównoważonym rozwoju.

Kurs adresowany jest do doktorantów i świeżo upieczonych doktorów, zainteresowanych modelowaniem ekosystemów leśnych. W programie przewidziano wykłady, prace grupowe w terenie i w sali oraz pokazy istniejących modeli.Więcej informacji: http://www.isa.utl.pt/def/fp0603forestmodels/(odnośnik otworzy się w nowym oknie)
Moja broszura 0 0