Skip to main content

Event Category

Wydarzenie

Article available in the folowing languages:

"Cukrzyca i otyłość", Heidelberg, Niemcy

W dniach 13 - 16 września 2012 r. w Heidelbergu, Niemcy, odbędzie się wydarzenie pt. "Cukrzyca i otyłość" (Diabetes and obesity).

Schorzenia metaboliczne, takie jak cukrzyca, otyłość, syndrom metaboliczny i ich powikłania (stwardnienie tętnic, nefropatia cukrzycowa czy nieal...

13 Września 2012 - 13 Września 2012
Niemcy

W dniach 13 - 16 września 2012 r. w Heidelbergu, Niemcy, odbędzie się wydarzenie pt. "Cukrzyca i otyłość" (Diabetes and obesity).

Schorzenia metaboliczne, takie jak cukrzyca, otyłość, syndrom metaboliczny i ich powikłania (stwardnienie tętnic, nefropatia cukrzycowa czy niealkoholowa stłuszczeniowa choroba wątroby) stały się endemiczne w najbardziej uprzemysłowionych krajach. Prognozy sugerują w coraz większym zakresie niezaspokojenie potrzeb chorych i niezrównoważone wyzwanie stojące przed obecnymi systemami opieki zdrowotnej.

Jednocześnie badania nad lekami i ich opracowywaniem napotykają na przeszkody, mimo pogłębiania na świecie wiedzy w dziedzinie biologii i chemii. Odkrywanie nowych i skutecznych leków wydaje się coraz trudniejszym zadaniem, zwłaszcza ze względu na coraz surowsze kryteria bezpieczeństwa i nowatorstwa. Maleje liczba przedsiębiorstw farmaceutycznych, które są w stanie prowadzić kosztowne testy kliniczne końcowej fazy a finansowanie laboratoriów akademickich i przedsięwzięć biotechnologicznych jest ograniczone, podczas gdy potrzebne są nowatorskie strategie leczenia chorób.

Wydarzenie zgromadzi uznanych ekspertów, lekarzy i naukowców w celu omówienia nowych strategii terapeutycznych dotyczących cukrzycy, otyłości i innych schorzeń, takich jak nowotwory czy choroby sercowo-naczyniowe.Więcej informacji: http://www.embo-embl-symposia.org/symposia/2012/EES12-05/index.html