Opis projektu
Zmniejszenie liczby wydalanych gazów sprzyja globalnemu klimatowi
Żołądki bydła, owiec, kóz i innych tak zwanych przeżuwaczy składają się z czterech komór, w tym żwacza. Właśnie w żwaczu pokarm roślinny poddawany jest pierwszemu etapowi fermentacji przez duże społeczności mikroorganizmów, które wspomagają metabolizm dużych ilości celulozy, a dopiero potem właściwie trawiony. W procesie fermentacji wytwarzany jest metan i CO2, co stanowi coraz większy problem, zważywszy na rosnące zapotrzebowanie na mięso szybko zwiększającej się populacji, a także wpływ takiego zapotrzebowania na klimat. Przy wsparciu z działania „Maria Skłodowska-Curie” zespół projektu IGYMERA rozwija nowe strategie mające ograniczyć wytwarzanie metanu przez przeżuwacze. W tym celu przeciwciała poliklonalne zostaną ukierunkowane na elementy membranowe szlaku wytwarzania metanu albo będą miały za zadanie ograniczenie populacji drobnoustrojów wytwarzających metan.
Cel
The IGYMERA proposal is aimed at exploring novel strategies to reduce methane production in ruminants. Our innovative proposal differs from other past strategies. Instead of using whole archaea for the development of antibodies, we will raise low-cost, specific and non-toxic IgY polyclonal antibodies against the key membrane targets responsible for methane production, or for their ability to produce a significant reduction in methanogenic microorganism populations in the rumen. To identify such targets, we plan to use state-of-the-art proteomic tools and molecular cloning techniques for the production of recombinant proteins to be used for hen immunization. We also plan to test an early intervention approach in the rumen of small ruminants (goats), to enhance the reduction in their microbial methanogen population during adult life.
Dziedzina nauki (EuroSciVoc)
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
- nauki rolniczenauki o zwierzętach i mleczarstwozwierzęta domowehodowla zwierząt
- nauki przyrodniczenauki biologicznezoologiamammalogia
- nauki przyrodniczenauki chemicznechemia organicznazwiązki alifatyczne
- nauki przyrodniczenauki biologicznemikrobiologia
Aby użyć tej funkcji, musisz się zalogować lub zarejestrować
Słowa kluczowe
Program(-y)
Temat(-y)
System finansowania
MSCA-IF - Marie Skłodowska-Curie Individual Fellowships (IF)Koordynator
28006 Madrid
Hiszpania