Opis projektu
Pomiary objętości przepływającej wody i transfer danych w paradygmacie detekcji jako usługi
Niebieska planeta – czyli Ziemia, nazwana tak w związku z tym, że ponad 70 % jej powierzchni zajmuje woda – jest w coraz większym stopniu narażona na niedobór wody. Dodatkowym wyzwaniem dla podmiotów zarządzających sieciami wodociągowymi są rosnące ceny energii, wzrost urbanizacji i starzejące się sieci wodociągowe. Technologia detekcji i monitorowania mogłaby odegrać w tym kontekście ważną rolę, jednak zebranie pojedynczych komponentów i złożenie ich w jeden sprawnie działający system jest zadaniem niezwykle skomplikowanym. Badacze z niemieckiego przedsiębiorstwa PYDRO działającego w sektorze MŚP znaleźli rozwiązanie w postaci samoistnie zasilanego inteligentnego systemu czujników pomiaru przepływu typu plug-and-play, wpisującego się w paradygmat detekcji jako usługi. Finansowany ze środków UE projekt PYDRO - Water to Data ma na celu zwiększenie skali tego rozwiązania, co pomoże podmiotom zarządzającym sieciami wodociągowymi w lepszym zrozumienia funkcjonowania sieci i usprawnieniu zarządzania.
Cel
Water utilities face growing challenges due to urbanization, water scarcity, rising energy prices, and aging water supply networks.
To improve resource efficiency, utilities are integrating smarter technology in their networks.
However, there are some constraints that make implementation difficult, such as reasonable and easy access to sufficient power for technological solutions. Furthermore, these solutions need to be pieced together using different components from various manufacturers (sensors, battery, data logger, connectivity and software). In addition, experts are needed to making the entire system work.
With our self-powered and smart plug-and-play sensors,we provide more data to water system managers and help them better understand and manage their pipe networks.
Dziedzina nauki (EuroSciVoc)
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
- nauki przyrodniczeinformatykaoprogramowanie
- inżynieria i technologiainżynieria elektryczna, inżynieria elektroniczna, inżynieria informatycznainżynieria elektronicznaczujniki
Aby użyć tej funkcji, musisz się zalogować lub zarejestrować
Słowa kluczowe
Program(-y)
Temat(-y)
Zaproszenie do składania wniosków
HORIZON-EIC-2021-ACCELERATORCHALLENGES-01
Zobacz inne projekty w ramach tego zaproszeniaSystem finansowania
HORIZON-EIC-ACC-BF - HORIZON EIC Accelerator Blended FinanceKoordynator
18119 Hamburg
Niemcy
Organizacja określiła się jako MŚP (firma z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) w czasie podpisania umowy o grant.