Opis projektu
Nowatorska technologia przyczyni się do rozwoju branży satelitów telekomunikacyjnych
Ziemię okrąża coraz większa liczba satelitów pełniących różne funkcje – od obserwacji Ziemi i geolokalizacji po telekomunikację i zapewnianie bezpieczeństwa. Do niedawna większość satelitów telekomunikacyjnych i nadawczych znajdowała się na tak zwanych orbitach geostacjonarnych. Okrążały one kulę ziemską na wysokości około 36 000 km i w tym czasie ich położenie względem powierzchni planety nie ulegało zmianie. Ostatnio jednak coraz bardziej popularne staje się stosowanie satelitów niegeostacjonarnych i konstelacji satelitów, które przemieszczają się na niższych wysokościach. To sprawia, że śledzenie ich ruchu jest bardziej skomplikowane, a telekomunikacja staje się trudniejsza. W ramach finansowanego ze środków UE projektu SATELLITE IA powstaje nowatorska technologia kształtowania wiązki dla anten naziemnych, która będzie wspomagać śledzenie i zwiększy konkurencyjność Europy w dynamicznie rozwijającym się sektorze przemysłu satelitów telekomunikacyjnych.
Cel
The proliferation of LEO (Low Earth Orbit) and MEO (Medium Earth Orbit) satellite constellations is changing the requirements needed by satellites and antennas in order to support the bandwidth and beam agility to accommodate the much more challenging tracking requirements uniquely associated with NGSO (non-geostationary orbit) operations. The development of beamforming techniques beyond today’s state-of-the-art is an important demand in the telecommunications industry. WIMMIC is currently developing a novel beamforming system for the ground antenna market. We now want, through SME Innovation Associate programme, to implement our expertise in this area to develop a beamformer to be implemented in telecommunication satellites. This is an important business innovation opportunity as there are no similar products in the market yet. For this, we need and IA expert in space qualified processes.
Dziedzina nauki (EuroSciVoc)
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
- inżynieria i technologiainżynieria elektryczna, inżynieria elektroniczna, inżynieria informatycznainżynieria informacyjnatelekomunikacjatechnologia radiowa
Aby użyć tej funkcji, musisz się zalogować lub zarejestrować
Program(-y)
Zaproszenie do składania wniosków
Zobacz inne projekty w ramach tego zaproszeniaSzczegółowe działanie
H2020-INNOSUP-2020-02
System finansowania
CSA-LSP - Coordination and support action Lump sumKoordynator
35004 LAS PALMAS DE GRAN CANARIA
Hiszpania
Organizacja określiła się jako MŚP (firma z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) w czasie podpisania umowy o grant.