European Commission logo
polski polski
CORDIS - Wyniki badań wspieranych przez UE
CORDIS
Zawartość zarchiwizowana w dniu 2024-05-27

Reinforcing Additive Manufacturing research cooperation between the Central Metallurgical Research and Development Institute and the European Research Area

Article Category

Article available in the following languages:

Wzmocnienie badań naukowych prowadzonych przez UE i Egipt

Cieszący się dobrą sławą, egipski Centralny Instytut Badań i Rozwoju w Metalurgii (CMRDI) prowadzi badania nad nowoczesnymi materiałami i procesami produkcji, szczególnie w zakresie drukowania przestrzennego (AM). Podjęta przez UE inicjatywa pomogła w rozwoju potencjału badawczego instytutu CMRDI w zakresie drukowania przestrzennego.

Technologie przemysłowe icon Technologie przemysłowe

Instytut CMRDI prowadzi prace nad drukowaniem przestrzennym, przełomową technologią tworzenia przedmiotów w trójwymiarowej skali poprzez dodawanie dosłownie dowolnego rodzaju materiału. W związku z ostatnimi postępami drukowanie przestrzenne jest obecnie wykorzystywane do wytwarzania produktów końcowych dla implantów medycznych. Ogólnym celem finansowanego ze środków UE projektu ADM-ERA było zwiększenie doskonałości instytutu CMRDI w dziedzinie drukowania przestrzennego za pomocą partnerstw i szkoleń prowadzonych wspólnie z europejskimi partnerami. Celem końcowym była integracja CMRDI w ramach europejskiej przestrzeni badawczej (EPB). Projekt bazował na sile CMRDI, jako wysokiej jakości ośrodka badawczego poprzez działania związane z rozwojem potencjału przy współpracy z trzema wiodącymi europejskimi organizacjami związanymi z badaniami i innowacjami, zlokalizowanymi w Luksemburgu, Rumunii i Wielkiej Brytanii. Zrealizowano wymiany między naukowcami z CMRDI i organizacjami goszczącymi, podobnie jak wspólne eksperymenty dotyczące szeregu docelowych zagadnień naukowych związanych z drukowaniem przestrzennym. Umożliwiło to CMRDI udział i wniesienie własnego wkładu w tematyczne priorytety siódmego programu ramowego (7PR). Opracowano sześć modułów szkoleniowych dla personelu CMRDI w zakresie wybranych tematów badawczych oraz instrumentów finansowania badań UE. Instytut CMRDI poprawił swoją zauważalność w Europie oraz wśród międzynarodowej społeczności naukowej. Projekt promował również wyniki badań poświęconych drukowaniu przestrzennemu za pośrednictwem pięciu warsztatów zorganizowanej w Egipcie oraz międzynarodowej konferencji, która odbyła się w Rumunii w 2013 roku. W końcu ocena potencjału naukowego CMRDI doprowadziła do opracowania planu badań określającego cele i rekomendacje. Celem projektu było również zwiększenie doskonałości naukowej Instytutu oraz potencjału tworzenia partnerstw w okresie pięciu lat po zakończeniu projektu. Projekt ADM-ERA wprowadził na egipski rynek nowe implanty medyczne, co przyczyniło się do rozwoju techniki drukowania przestrzennego. Tworząc podwaliny dla zrównoważonej współpracy naukowej między UE i Egiptem, instytut CMRDI będzie mógł zgłębiać innowacyjne zastosowania i rozwijać pionierską technologię drukowania przestrzennego i jego techniki.

Słowa kluczowe

Metalurgiczny, badania i rozwój, drukowanie przestrzenne, implanty medyczne

Znajdź inne artykuły w tej samej dziedzinie zastosowania