Skip to main content
Przejdź do strony domowej Komisji Europejskiej (odnośnik otworzy się w nowym oknie)
polski polski
CORDIS - Wyniki badań wspieranych przez UE
CORDIS

Event category

Zawartość zarchiwizowana w dniu 2022-07-14

Article available in the following languages:

Dziewiąte międzynarodowe warsztaty nt. zagadnień związanych z bezpieczeństwem w kontekście współzbieżności, Aachen, Niemcy

Dnia 5 września 2011 r. w Aachen, Niemcy, odbędą się dziewiąte, międzynarodowe warsztaty nt. zagadnień związanych z bezpieczeństwem w kontekście współzbieżności.

Wschodzące trendy w teorii współzbieżności wymagają definicji modeli i języków odpowiedniej do projektowania i za...

5 Września 2011 - 5 Września 2011
Niemcy
Dnia 5 września 2011 r. w Aachen, Niemcy, odbędą się dziewiąte, międzynarodowe warsztaty nt. zagadnień związanych z bezpieczeństwem w kontekście współzbieżności.

Wschodzące trendy w teorii współzbieżności wymagają definicji modeli i języków odpowiedniej do projektowania i zarządzania nowymi klasami aplikacji, głównie programujących rozległe sieci komputerowe (jak Internet) lub mniejsze sieci dla urządzeń mobilnych i przenośnych (które obsługują aplikacje z wykorzystaniem dynamicznej, rekonfigurowalnej struktury komunikacyjnej).

Ze względu na otwartość tych systemów dały o sobie znać nowe, kluczowe aspekty, takie jak konieczność radzenia sobie ze złośliwymi komponentami czy z wrogim środowiskiem. Obecnie prowadzone badania nad zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem sieci (np. poufność, potwierdzanie tożsamości itd.) zwykle koncentrują się na otwieraniu tuneli kryptograficznych punkt-punkt. Stąd rozwiązania proponowane w tym obszarze nie zawsze nadają się do wykorzystania w obsłudze bezpiecznej interakcji między dwoma obiektami, których dostępność lub lokalizacja nie jest uprzednio znana.

Celem warsztatów będzie wypełnienie luki między społecznością zajmującą się zagadnieniami bezpieczeństwa, a społecznością pracującą nad współzbieżnością. Będą również promować wymianę pomysłów, koncentrując się na wspólnych zainteresowaniach i pobudzaniu dyskusji wokół głównych zagadnień badawczych. Omawiane będą następujące tematy:
- potwierdzanie tożsamości;
- integralność;
- prywatność;
- poufność;
- kontrola dostępu;
- odmowa usługi;
- dostępność usługi;
- aspekty bezpieczeństwa;
- odporność na błędy;
- zaufanie;
- zabezpieczenia oparte na języku.

Uczestnicy zajmą się także modelami probabilistycznymi i informatyką teoretyczną we wschodzących dziedzinach takich jak serwisy internetowe, mobilne sieci ad-hoc, infrastruktury agentowe, systemy P2P (peer-to-peer), przetwarzanie kontekstowe i przetwarzanie globalne/wszechobecne/rozpowszechnione.Więcej informacji: http://www.lix.polytechnique.fr/~kostas/SecCo2011/(odnośnik otworzy się w nowym oknie)