European Commission logo
polski polski
CORDIS - Wyniki badań wspieranych przez UE
CORDIS

Event category

Wydarzenie
Zawartość zarchiwizowana w dniu 2022-07-14

Article available in the following languages:

Trzeci, światowy kongres nt. mitochondriów 2012, Berlin, Niemcy

W dniach 8 - 9 listopada 2012 r. w Berlinie, Niemcy, odbędzie się Trzeci, światowy kongres nt. mitochondriów 2012 (Third World Congress on Mitochondria 2012).

Choroby mitochondrialne to grupa zaburzeń wywoływanych przez dysfunkcję mitochondriów - organelli, które produkują e...

8 Listopada 2012 - 8 Listopada 2012
Niemcy
W dniach 8 - 9 listopada 2012 r. w Berlinie, Niemcy, odbędzie się Trzeci, światowy kongres nt. mitochondriów 2012 (Third World Congress on Mitochondria 2012).

Choroby mitochondrialne to grupa zaburzeń wywoływanych przez dysfunkcję mitochondriów - organelli, które produkują energię na potrzeby komórki. Mitochondria występują w każdej komórce organizmu człowieka, za wyjątkiem erytrocytów. Przekształcają energię molekuł żywności w adenozynotrifosforan (ATP), który zapewnia zasilanie na potrzeby większości funkcji komórkowych. Powodem chorób mitochondrialnych jest często genetyka lub mutacje DNA mitochondrialnego, które mają wpływ na funkcję mitochondriów. Choroby mitochondrialne posiadają unikalne cechy ze względu na sposób, w jaki są często dziedziczone oraz ich decydujące znaczenie dla funkcjonowania komórek.

Konferencja zgromadzi ekspertów ze środowiska akademickiego i przemysłowego, aby omówić najnowsze postępy naukowe w badaniach nad mitochondriami. Poruszane będą takie tematy jak:
- dysfunkcje mitochondrialne w chorobach przewlekłych i patologiach: najnowsze postępy i wnioski;
- mito-urządzenia 2012 mitochondria i urządzenia: innowacje i nowe możliwości;
- strategie w oddziaływaniu na mitochondria: najnowsze dane kliniczne i możliwe studia terapeutyczne;
- mito-inżynieria 2012: koncepcje inżynierii mitochondriów, wyzwania i ograniczenia.Więcej informacji: http://www.targeting-mitochondria.com

Powiązane artykuły