Skip to main content
European Commission logo print header

Event category

Wydarzenie

Article available in the following languages:

10. konferencja nt. chemii koloidów, Budapeszt, Węgry

W dniach 29 - 31 sierpnia 2012 r. w Budapeszcie, Węgry, odbędzie się 10. konferencja nt. chemii koloidów (10th Conference on Colloid Chemistry).

Nauka o koloidach to interdyscyplinarny korpus wiedzy, łączący elementy chemii, fizyki, nanonauki oraz innych dziedzin. Zajmuje si...

29 Sierpnia 2012 - 29 Sierpnia 2012
Węgry
W dniach 29 - 31 sierpnia 2012 r. w Budapeszcie, Węgry, odbędzie się 10. konferencja nt. chemii koloidów (10th Conference on Colloid Chemistry).

Nauka o koloidach to interdyscyplinarny korpus wiedzy, łączący elementy chemii, fizyki, nanonauki oraz innych dziedzin. Zajmuje się badaniem koloidów - heterogenicznych układów złożonych z cząstek rozproszonych w ośrodku ciągłym, których wielkość wynosi od 1 do 1.000 nm. Cząstki te pełnią ważną rolę w produkcji nowych materiałów, gdyż oferują właściwości funkcjonalne atrakcyjne dla szerokiego wachlarza produktów związanych z systemami dostarczania leków, nakładaniem powłok i kosmetykami.

Wydarzenie poświęcone będzie dyskusji nad koloidami z perspektywy naukowej i przemysłowej ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych systemów na rzecz zrównoważonego rozwoju. Eksperci ze środowiska akademickiego i przemysłowego podzielą się opiniami i wiedzą o najnowszych postępach w tej dziedzinie.Więcej informacji: http://www.10ccc.mke.org.hu/scope-and-topics.html