Opis projektu
Narzędzia pozwolą na dopasowanie projektów do reakcji użytkowników
Celem finansowanego przez Unię Europejską projektu MindSpaces jest opracowanie nowego podejścia do projektowania miast i architektury, które będzie oparte na generowaniu dynamicznych i adaptacyjnych środowisk w rzeczywistości wirtualnej i pozwoli na bezpośredni udział użytkowników w tym procesie. Preferencje użytkowników będą rejestrowane za pomocą czujników fizjologicznych (EEG, GSR i innych) oraz wiązane z ich zachowaniem w środowisku wirtualnym, co pozwoli na dostosowywanie projektu. Analizy emocjonalne, behawioralne i tekstowe przełożą się na sugestie ulepszeń i usprawnień. Prace w ramach projektu MindSpaces skupiają się na tym, w jaki sposób artyści mogą wnieść swój wkład w ten zorientowany na rozwiązania technologiczne proces projektowania, by stał się dzięki temu bardziej partycypacyjny i zorientowany na użytkowników. Wykorzystanie umiejętności artystów pozwoli na budowanie świadomości i wpływanie na zmiany zachowań, by w ten sposób modyfikować więzi mieszkańców z ich otoczeniem.
Cel
MindSpaces aims to create a novel approach to urban and architectural design by generating 3D-VR immersive and emotion-adaptive ‘neuro-environments’ that will help in designing emotionally-relevant urban spaces. The emotional aspects of an environment will be captured through the use of mobile EEG (Elecroencephalography) headsets, wearable bracelets/watches, and other physiological sensors that will be embedded with a VR-headset, so as to allow capturing the neuro-feedback of a VR-experience. The neuro-feedback will allow the virtual space to be adapted accordingly, resulting in an emotion-adaptive space. The ‘neuro-environments’ will be used at two levels of granularity. At the first level, artists and creatives will experience the ‘neuro-environments’ with the intention to improve the emotional-relevance of the urban space through the neuro-feedback of individuals, that have very-well developed the perception of aesthetics in what refers to symmetry and harmony but also to unconventional thinking leading to unexpected solutions. At the second level, the ‘neuro-environments’ will be experienced by the potential occupants of the urban space, so as to improve the emotional-relevance of this space through the neuro-feedback of individuals that have developed through experience the perception of space usability, comfort and functionality. This will allow MindSpaces to combine the transversal competencies and unconventional thinking of Artists, with the empirical and pragmatic perception of actual occupants, so as to drive the development of unconventional and unexpected solutions in the design of urban spaces.
Dziedzina nauki (EuroSciVoc)
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
Aby użyć tej funkcji, musisz się zalogować lub zarejestrować
Słowa kluczowe
Program(-y)
Zaproszenie do składania wniosków
Zobacz inne projekty w ramach tego zaproszeniaSzczegółowe działanie
H2020-ICT-2018-2
System finansowania
RIA - Research and Innovation actionKoordynator
57001 Thermi Thessaloniki
Grecja