Opis projektu
Wytwarzanie granulatu z biomasy dzięki innowacyjnej mobilnej jednostce przetwarzającej
Biomasa okazuje się niezwykle przydatna w transformacji z gospodarki opartej na spalaniu paliw kopalnych w gospodarkę bazującą na wytwarzaniu energii niskoemisyjnej. Jednakże obecnie ogromna ilość biomasy drzewnej, którą można by przekształcić w granulat, obecnie marnuje się, jako że jej waloryzacja jest nadal zależna od scentralizowanego przetwarzania. Oznacza to, że jej gromadzenie i transport przez producentów wytwarzających niewielkie ilości są drogie, zaś koszt pozyskania gruntów i pozwoleń na utworzenie scentralizowanych jednostek przetwarzających mogą zniechęcać producentów. W ramach finansowanego ze środków UE projektu Proxipel opracowano mobilną jednostkę do produkowania granulatu, która może przetwarzać różne typy biomasy, w tym biomasę mokrą, w miejscu, w którym jest ona wytwarzana. Założeniem jest odzyskiwanie biomasy, która w innym przypadku zmarnowałaby się, przy jednoczesnym ograniczaniu wpływu na środowisko związanego z przekształcaniem biomasy.
Cel
The biopellet market is booming in Europe, and the production of wood pellets (main commercial product) has increased from 6-7 to 26 Mton/year in the period 2006-2015, and is expected to rise to 38 Mton/year in 2025, due to the general interest in substituting fossil fuel with CO2 neutral biomass. There is a need of solutions to utilise the potential of biomass residues currently available in forests, agriculture, agroindustry and parks, not being used today as it is too expensive to handle and process the feedstock. Our innovative solution consists in a mobile pelletizing unit, placed on a trailer that can be connected to a normal truck for transportation. This eliminates associated costs with buying land and obtaining building and permissions. The raw material is crushed, milled, dried, and pressed to biopellets. Our solution can handle a large variety of raw material, like straw, nut shell, rice husk, etc., although the main raw material is expected to be wooden residues. Only one operator is required, and the unit can produce up to 1.2 ton/h with a low energy consumption. Our first sales is expected to be in Switzerland and in France. By 2026, it is expected to have sold more than 400 units.
Dziedzina nauki (EuroSciVoc)
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
- nauki rolniczerolnictwo, leśnictwo i rybołówstworolnictwo
- inżynieria i technologiainżynieria śodowiskaenergetyka i paliwa
- nauki rolniczebiotechnologia rolniczabiomasa
- nauki rolniczerolnictwo, leśnictwo i rybołówstwoleśnictwo
Aby użyć tej funkcji, musisz się zalogować lub zarejestrować
Program(-y)
Temat(-y)
Zaproszenie do składania wniosków
Zobacz inne projekty w ramach tego zaproszeniaSzczegółowe działanie
H2020-SMEInst-2018-2020-1
System finansowania
SME-1 - SME instrument phase 1Koordynator
1261 VAUD
Szwajcaria
Organizacja określiła się jako MŚP (firma z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) w czasie podpisania umowy o grant.