European Commission logo
polski polski
CORDIS - Wyniki badań wspieranych przez UE
CORDIS

Event category

Wydarzenie
Zawartość zarchiwizowana w dniu 2022-07-14

Article available in the following languages:

Projekt IQMULUS na konferencji BiDS’16

Partnerzy finansowanego ze środków UE projektu IQMULUS zaprezentują i wystawią plakaty na konferencji BiDS’16 (2016 Conference on Big Data from Space), która odbędzie się w dniach 15-17 marca 2016 r. na Teneryfie, Hiszpania.

15 Marca 2016 - 17 Marca 2016
Santa Cruz de Tenerife, Hiszpania
W ramach projektu IQMULUS ma powstać platforma, która zapewni niezbędne funkcjonalności w celu integracji najnowszych wyników badań w przetwarzaniu danych i wizualizacji, aby uporać się z ważnymi, realnymi wyzwaniami w aplikacjach geoprzestrzennych.

Pośród tegorocznych tematów BiDS’16, które mają bezpośrednie znaczenie dla IQMULUS, można wymienić w szczególności następujące:

- Cykl życia danych
- Infrastruktura i usługi na potrzeby dużych zbiorów danych
- Scenariusze dużych zbiorów danych.

Na konferencję BiDS’16, której organizatorem jest Europejska Agencja Kosmiczna, można zgłaszać wszelkie materiały poruszające aspekty związane z ilością, prędkością, różnorodnością, prawdziwością i wartością danych. Tytuł konferencji „Big Data from Space” (duże zbiory danych z kosmosu) odnosi się do masowych danych przestrzenno-czasowych z obserwacji Ziemi i kosmosu, gromadzonych przez czujniki w kosmosie i czujniki naziemne.

Więcej informacji:
strona wydarzenia IQMULUS
oficjalna strona konferencji BiDS’16