Opis projektu
Biomimetyczny sztuczny implant rogówki
Rogówka to przeźroczysta przednia część oka, której uszkodzenie wskutek choroby, zakażenia lub urazu wpływa na widzenie, a niekiedy prowadzi do ślepoty. Brak dostępności tkanek do przeszczepu rogówki na świecie powoduje, że konieczne jest stworzenie rozwiązań alternatywnych. Celem finansowanego ze środków Europejskiej Rady ds. Innowacji projektu RESEE jest opracowanie procesu wytwarzania w pełni syntetycznego, biomimetycznego implantu do leczenia ślepoty rogówkowej. Implant o nazwie CorNeat KPro zapewnia trwałe rozwiązanie lecznicze z uwagi na fakt, że integruje się z tkanką biorcy, przyspieszając gojenie. Fakt, że jest to implant sztuczny nie wymaga pobrania materiału od dawcy i sprawia, że jest tańszy od konwencjonalnych implantów, a ponadto badacze spodziewają się, że rozwiąże problem cierpienia i niepełnosprawności wśród osób z chorobami rogówki. Zespół projektu RESEE wesprze badania kliniczne nad implantem CorNeat KPro i umożliwi wprowadzenie nowego wyrobu na rynek.
Cel
The CorNeat KPro is a patent pending fully artificial cornea (no donor required) which provides a life-long solution for corneal blindness, pathology, and injury. Its novel approach, technology and surgical procedure bio-mechanically integrate artificial optics within resident ocular tissue. The CorNeat KPro wide aperture acrylic lens, identical in optical quality to the native non-astigmatic cornea, is surrounded by a non-degradable synthetic polymer skirt-like scaffold that mimics the native Extra-Cellular-Matrix and stimulates cellular growth and infiltration. The CorNeat KPro integrates underneath the conjunctiva, a site rich with fibroblasts, which heals vigorously. As a result, the CorNeat KPro skirt assimilates within the eyewall tissue providing a no follow-up life-long solution. CorNeat KPro and its implant procedure is 50% cheaper than traditional corneal implant hence an affordable remedy for millions of people with cornea-related visual impairments.
Dziedzina nauki (EuroSciVoc)
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
- nauki przyrodniczenauki chemicznenauka o polimerach
- medycyna i nauki o zdrowiumedycyna klinicznaokulistyka
- medycyna i nauki o zdrowiumedycyna klinicznachirurgiazabieg chirurgiczny
- nauki przyrodniczenauki fizyczneoptyka
- medycyna i nauki o zdrowiumedycyna klinicznapatologia
Aby użyć tej funkcji, musisz się zalogować lub zarejestrować
Słowa kluczowe
Program(-y)
Zaproszenie do składania wniosków
HORIZON-EIC-2021-ACCELERATORCHALLENGES-01
Zobacz inne projekty w ramach tego zaproszeniaSystem finansowania
HORIZON-EIC-ACC-BF - HORIZON EIC Accelerator Blended FinanceKoordynator
4366411 Raanana
Izrael
Organizacja określiła się jako MŚP (firma z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) w czasie podpisania umowy o grant.