Opis projektu
Nowatorski sposób przetwarzania obornika na energię elektryczną
W Unii Europejskiej stale obserwujemy wzrost produkcji biogazu, który na fali nowych zasad dotyczących energii odnawialnej coraz częściej jest uznawany za zrównoważone źródło energii. Uczestnicy finansowanego przez Unię Europejską projektu FimusKraft opracowali rewolucyjny i opłacalny pomysł na przekształcenie odchodów bydła, świń i ludzi w energię elektryczną, ciepło i nawóz. Dzieje się to w ramach trzystopniowego procesu biofermentacji wykorzystującego mikrobiologiczne przetwarzanie wstępne, które pozwala na optymalizację stosunku metanu do CO2 w oborniku przed wprowadzeniem surowca do fermentatora. Jest to pierwsze istniejące rozwiązanie łączące fermentację biogazu z obróbką wstępną bioodpadów wykorzystującą mikrobiologiczne przetwarzanie wstępne. Biogazownia FimusKraft może być stabilnym źródłem energii elektrycznej dla innych elektrowni, między innymi elektrowni słonecznych oraz wiatrowych. Może także posłużyć do budowy rozwiązań lokalnych, co pozwoli na wyeliminowanie konieczności transportowania bioodpadów i związanych z tym strat energii.
Cel
A future-oriented and sustainable energy supply is possible only if the particular advantages of each kind of renewable
energy source are combined in an optimal way. Biogas offers flexibility: it can be used when wind or sun are lacking. and the
opportunities are manifold: it provides power, heat, fuel and fertilizer from organic resources – regional, reliable and climate
friendly.
FimusKraft has developed an innovative 3-step bio-fermentation process that uses enzymes to optimise the Methane to Carbon Dioxide
ratio of the bio-waste before the feedstock enters the fermenter. The system is the first combining bio-gas fermenting
with the pre-handling of the bio-waste through enzymes.
It is a revolutionary cost-effective idea, turning Biowaste to an electricity system. This technology takes CO2 yield close to zero.
Dziedzina nauki (EuroSciVoc)
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
- inżynieria i technologiainżynieria śodowiskaenergetyka i paliwaenergia odnawialna
- nauki przyrodniczenauki chemicznechemia organicznazwiązki alifatyczne
- nauki przyrodniczenauki biologicznebiochemiabiocząsteczkibiałkaenzymy
Aby użyć tej funkcji, musisz się zalogować lub zarejestrować
Program(-y)
Temat(-y)
Zaproszenie do składania wniosków
Zobacz inne projekty w ramach tego zaproszeniaSzczegółowe działanie
H2020-SMEInst-2018-2020-1
System finansowania
SME-1 - SME instrument phase 1Koordynator
65100 Vaasa
Finlandia
Organizacja określiła się jako MŚP (firma z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) w czasie podpisania umowy o grant.