Skip to main content

DAYUSE: the European game changer that creates a disruptive value-adding exploitation model for Hotels.

Article Category

Article available in the folowing languages:

Jeden dzień, nieskończone możliwości

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą urwać się na kilka godzin, by spokojnie popracować, skorzystać z zabiegów w luksusowym spa lub poczuć się jak na wakacjach. Dayuse.com pozwala użytkownikom zaoszczędzić nawet 75 % podczas rezerwacji pokojów hotelowych na całym świecie.

Gospodarka cyfrowa

Dzięki postępującej globalizacji oraz liberalizacji przepisów wizowych w wielu krajach ludzie coraz więcej podróżują, zarówno w celach służbowych, jak i dla przyjemności, co przyczyniło się bezpośrednio do rozwoju globalnego rynku kwater dla turystów, którego wartość przekroczyła w 2018 roku 632,8 miliarda dolarów, a do 2026 roku miała osiągnąć aż 893 miliardy dolarów – przynajmniej według danych pochodzących sprzed wybuchu pandemii. Pomijając sytuację wywołaną przez pandemię, branża działa i rozwija się niezwykle prężnie, jednak przeciętnej osobie trudno byłoby to stwierdzić, gdyby w ciągu dnia weszła do przeciętnego hotelu. Większość hoteli stoi bowiem pusta, jednak pomimo tego pozostają otwarte, a cały personel pracuje na swoich stanowiskach. Jednocześnie coraz więcej osób poszukuje miejsc do pracy i wypoczynku podczas podróży, a także wytchnienia od codzienności we własnych miastach. DAY USE, firma założona w 2010 roku przez Davida Lebée i dwoje partnerów – Eugénie Lebée i Thibauda D'Agrèvesa, utworzyła nowy rynek dla branży hotelarskiej. Platforma Dayuse.com stanowi pionierskie rozwiązanie pozwalające rezerwować pokoje w hotelach na godziny. Wsparcie dla projektu DAYUSE ze środków Unii Europejskiej pozwoliło zespołowi na optymalizację platformy oraz skalowanie usług, a także rozszerzenie dostępności na cały świat.

Właściwe narzędzia w odpowiednich rękach

Standardowe systemy zarządzania obiektami (ang. property management system, PMS) obsługują rezerwacje oraz zadania administracyjne, takie jak między innymi zarządzanie opłatami oraz zakwaterowaniem czy przetwarzanie płatności. Iscliff Lebée, dyrektor generalny firmy DAY USE, wyjaśnia motywację stojącą za opracowaniem nowatorskiego narzędzia: „Dla standardowych algorytmów wykorzystywanych przez systemy PMS jeden pokój jest równoznaczny jednej nocy. Okazało się, że nie ma możliwości modyfikacji istniejących aplikacji PMS w taki sposób, by jeden pokój odpowiadał jednej nocy i osobnej opcji korzystania z niego w dzień, czyli Dayuse, co komplikowało proces rezerwacji po stronie zainteresowanych hoteli. Postanowiliśmy stworzyć własne narzędzie dostępne w modelu SaaS oparte na chmurze, które w pełni zaspokoiłoby te potrzeby”. Narzędzie Dayuse zarządza wszystkimi zasobami hotelu – nie tylko pokojami, ale także infrastrukturą, taką jak baseny, sale konferencyjne czy salony spa. Co ważniejsze, jest dostępne dla wszystkich hoteli dołączających do platformy. Wykonanie rezerwacji jest niezwykle proste dzięki aplikacjom dostępnym w usługach Google Play oraz Apple App Store. Od czasu rozpoczęcia działalności platforma Dayuse.com przyczyniła się do złożenia przeszło miliona rezerwacji w ponad 6 000 hotelach w 26 krajach na świecie. Dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu DAYUSE zespół był w stanie dotrzeć do ponad 70 % spośród tych hoteli i włączyć je do programu.

Robienie rezerwacji nigdy nie było prostsze

„Wynajem pokojów na godziny był dotychczas niszowym rynkiem i usługą wykorzystywaną głównie przez pary. Firma DAY USE zbudowała w tym sektorze nowy rynek przynoszący korzyści zarówno hotelom, jak i klientom. Oferowanie swoich usług w ciągu dnia pozwala hotelom na zwiększenie przychodów nawet o 10 %, natomiast goście mogą skorzystać ze zniżek za noc sięgających nawet 75 % w najlepszych hotelach. Popularność platformy wzrosła w wyniku pandemii, dzięki czemu hotele mogły odbić sobie część strat związanych z utrudnieniami w podróżowaniu – 70 % konsumentów korzysta z hoteli położonych w pobliżu swoich miejsc zamieszkania”, wyjaśnia Lebée. Platforma Dayuse stanowi pierwszą znaczącą zmianą w branży hotelarskiej od czasów cyfryzacji oraz pojawienia się przeszło dwadzieścia lat temu serwisów takich jak Booking.com czy Expedia. Jej twórcy czerpią korzyści z elastyczności, pozwalając tym samym hotelarzom na zwiększanie przychodów i zysków, i jednocześnie umożliwiają klientom korzystanie z usług dostosowanych do ich potrzeb oraz oczekiwań w niższej cenie. Niezależnie od tego, czy chodzi o miejsce pozwalające na pracę przez kilka godzin z dala od dzieci, czy chwilę wytchnienia od codzienności w pobliżu domu, platforma Dayuse.com i jej rozległa sieć hoteli na całym świecie czekają na gości i klientów.

Słowa kluczowe

DAYUSE, hotel, rezerwacja, system zarządzania obiektami, PMS, oprogramowanie jako usługa, SaaS, Expedia

Znajdź inne artykuły w tej samej dziedzinie zastosowania