European Commission logo
polski polski
CORDIS - Wyniki badań wspieranych przez UE
CORDIS

Key Performance Factor Assessment and Valorisation for Successful EU-FP Project Participation of innovative SMEs in the Area of HEALTH

Article Category

Article available in the following languages:

Jakie czynniki efektywności prowadzą do lepszych wyników?

Dostępne są fundusze UE na rzecz wspierania innowacji i pobudzania badań i rozwoju technologicznego. Aby jednak można było je w pełni wykorzystać, decydenci polityczni muszą mieć lepsze rozeznanie w czynnikach, które prowadzą do sukcesu.

Zdrowie icon Zdrowie

Aby małe i średnie przedsiębiorstwa (SME) mogły w pełni korzystać z udostępnianych im funduszy i zasobów, niezbędna jest szersza wiedza o kluczowych czynnikach efektywności (key performance factors, KPF). Pomoże to również w ustanowieniu podstawy do rozpoznawania, który projekt ma większe szanse na sukces, a także wyznaczania celów i pośrednich celów w zakresie efektywności. Ponadto dzięki zidentyfikowaniu i przeanalizowaniu KPF można przyspieszyć efekty projektów zaawansowanych technologicznie i tych o intensywnych pracach badawczych oraz zoptymalizować sposób rozpowszechniania ich wyników. Zespół projektu "Ocena i waloryzacja kluczowych czynników efektywności na rzecz pomyślnego uczestnictwa firm SME w projektach EU-FP w obszarze Zdrowie" (Kappa-Health) pracuje nad zidentyfikowaniem kluczowych czynników efektywności, od których zależy pomyślność uczestnictwa firm SME w pewnych projektach Szóstego i Siódmego Programu Ramowego (odpowiednio 6PR i 7PR). Prace skupiają się na ocenie projektów i ustalaniu możliwości wykorzystywania ich wyników dla realizacji potrzeb użytkowników (waloryzacja) pod względem sukcesu rynkowego, zrównoważonej działalności gospodarczej oraz efektywnego partnerstwa. Szczególną uwagę poświęca się połączeniu między projektami kooperacyjnymi programów 6PR i 7PR oraz zdolności partnerskich firm SME do przyciągania dodatkowych funduszy dzięki lepszej rozpoznawalności i dostępowi do dużych sieci oraz informacji. W ramach prac prowadzonych w pierwszych 18 miesiącach tego finansowanego przez UE projektu Kappa-Health jego uczestnicy zajmowali się identyfikowaniem 10 czynników KPF, które ostatecznie złożą się na preferowaną "listę kontrolną" firm SME. Lista ta będzie mogła służyć jako źródło wskazówek, co należy wziąć pod uwagę, aby uzyskać lepsze wyniki w projektach badawczych związanych z naukami przyrodniczymi i zdrowiem. Aby osiągnąć cele projektu Kappa-Health, jego uczestnicy będą pracować razem z 40 firmami SME. W dalszej kolejności wybrane SME powinny móc bezpośrednio korzystać ze szkoleń, wsparcia i treningów motywacyjnych.

Znajdź inne artykuły w tej samej dziedzinie zastosowania