Opis projektu
Podnoszenie standardów w zakresie certyfikacji samolotów oraz testów wirtualnych
Przemysł lotniczy i kosmiczny stale się rozwija, a ludzkość była świadkiem wielu zmian w tym zakresie od czasów naszych pierwszych kroków w na tym polu pod koniec XIX oraz na początku XX wieku. Obecnie w sektorze tym coraz częściej odchodzi się od badań empirycznych na rzecz badań wirtualnych, które pozwalają na przewidywanie wytrzymałości konstrukcji pojazdów, ich osiągów aerodynamicznych oraz zdatności do lotu. Ponadto stale zmieniają się obowiązujące przepisy, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i sprawności. W ramach finansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu FAVIT powstają nowe propozycje oparte na wiedzy, których celem jest poprawa standardów i wytycznych obowiązujących w przemyśle lotniczym i kosmicznym, dotyczących zarówno dostawców systemów, jak i producentów samolotów. Uczestnicy projektu dokonają przeglądu obowiązujących norm, a także przyjrzą się bliżej temu, w jaki sposób mogą zostać usprawnione procesy projektowania i weryfikacji koncepcji, co pozwoli na ich przyspieszenie dzięki wykorzystaniu technologii opartych na wirtualnych testach. W tym celu uczestnicy projektu nawiążą współpracę z kluczowymi interesariuszami z tego sektora.
Cel
FAVIT main objective is to deliver a set of knowledge-based proposals for the improvement of aerospace standards and guidelines for the system suppliers and aircraft manufacturers. FAVIT will analyse the current aerospace standards and guidelines to identify how the design and verification processes can be enhanced to accelerate the processes using the state-of-the-art technologies based in virtual testing. FAVIT Project aims to become the tool for Clean Sky 2 to obtain this complete and accurate feasibility analysis of innovative practices in virtual testing methods for aircraft certification contributing to an innovative future framework of the aerospace standards in Europe. The methodology for the development of this study will include interaction with main stakeholders from the industry and the relevant certification authorities, as well as dissemination events to promote projects results.
Dziedzina nauki (EuroSciVoc)
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
Klasyfikacja projektów w serwisie CORDIS opiera się na wielojęzycznej taksonomii EuroSciVoc, obejmującej wszystkie dziedziny nauki, w oparciu o półautomatyczny proces bazujący na technikach przetwarzania języka naturalnego.
Aby użyć tej funkcji, musisz się zalogować lub zarejestrować
Program(-y)
Zaproszenie do składania wniosków
Zobacz inne projekty w ramach tego zaproszeniaSystem finansowania
IA - Innovation actionKoordynator
31013 Artica Navarra
Hiszpania
Organizacja określiła się jako MŚP (firma z sektora małych i średnich przedsiębiorstw) w czasie podpisania umowy o grant.